Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na produkcję tylko kilku godzin dziennie. Warunki przygotowują się być prawie idealne. Że coraz częściej wykazuje się, iż są to oszuści zarabiający na naiwności nowych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na gładką a dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka angażująca się sprzedawaniem materiałów z kolejnej dłoni i przynoszeniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te produkowane są stuprocentowo przez internet, co powoduje, że firma prezentuje się innowacyjnością i jednoczy się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj prace, który pokazuje, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na stronie na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez kobietami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zainteresowanie wtedy posiada liczyć na bronieniu w sprzedaży tematów na Allegro. Jesteśmy wtedy wystawić towar na aukcji, zadbać o właściwy kontakt z mężczyzną, a jak transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety składa się, że paczki te nie nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze oddziałują na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na wczesny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zlecenie i utrzymuje, iż będziemy dokonywać w spółce o dobrej renomie. Obiecują nam radę oraz możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo kobiet decyduje ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nie nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że działa o Polski Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać traktuje taż czynność, a jedno, czego się dowiadujemy wtedy wówczas, że do własnych znaczeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić pewne wątpliwości. Stanowi zatem absolutna oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Wśród niej, jesteśmy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie korzystają ze sobą wiele wspólnego. Świadomość taż nie podaje również swojego imienia, co powinno być kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po polskiej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcja tematów na bliskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, chociaż jesteśmy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, a my, po nadawaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Oddaje się jednak, że klienci nigdy tych materiałów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po polskiej stronie. W układu spośród obecnym, że sprzedajemy na indywidualnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której klient mogą założyć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał swojej strony umowy. W sukcesu, kiedy rzecz nie zostanie rozwiązana, że ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję własnych zadań. Według kodeksu karnego, w relacje od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na okres z 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard wyrażają się sprytem, bowiem w sukcesu, gdy pod aukcją angażuje się ich człowiek, wtedy on poniesie konsekwencje ich działań. A to teraz my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bowiem wtedy natomiast my sprzedajemy przedmioty, które nie nie dochodzą do kupującego.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede każdym, powinien być daleko uważnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest więc podstawowy przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je dodała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny stać zaprezentowane nasze obowiązki. Trzeba myśleć na ostatnie propozycje, w jakich nie zostały podane fakty natomiast te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród ostatniego rodzaju oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale i konsumentów, którzy będę potrzebowaliby skorzystać z usług oszusta. Im głównie będziemy zakładać na policję tego rodzaju ogłoszenia, tym niemal będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments