miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Darłowo

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to kultowy serial, który od dekad gości na ekranach telewizorów w wielu polskich mieszkaniach. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, nawet wśród młodych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Serial został wyprodukowany na licencji amerykańskiego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż trudno zauważyć, że cały serial jest przedstawieniem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Drawsko Pomorskie

 

Został on wyprodukowany na żywo, przy publice w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie telenoweli w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 odcinkach, podzielonych na 9 sezonów. W 2004 roku podjęto się kontynuacji serii, która została wypuszczona w 17 odcinkach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki telenoweli często emitowane są na różnorodnych stacjach telewizyjnych. Można je również bez problemu odszukać w online wyszukując frazę miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej witrynie.

Koszulki Miodowe lata Drawsko Pomorskie

telenowela opowiada o przygodach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), kierowca tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji miejskiej. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy nieustannie szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie wielkiej majątku. Działania podejmowane przez nich w tym celu, za każdym razem kończą się fiaskiem i wplątują ich w tarapaty. Przyjaciele są nierozgarnięci i łatwowierni, nieustannie popadają w kłótnie między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha prawie zawsze udaje im się z nich wyjść bez konsekwencji, rozumieją również, że ich przyjaźń jest ciągła i nie mogą bez siebie funkcjonować.

Koszulki Miodowe lata Drawsko Pomorskie

Karol Krawczyk to postać nieco apodyktyczna, często chodzi nerwowy, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co często powoduje przyjaciel Tadeusz. Jest niezwykle pomysłowy, ciągle obmyśla nowatorskie plany, dzięki którym w końcu uda mu się dorobić fortuny. Do swoich racji zawsze udaje mu się przyciągnąć Norka, który zawsze ulega silnemu charakterowi przyjaciela. Niestety plany te zawsze kończą się niepowodzeniem. Jako motorniczy, Karol marzy o prowadzeniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od dekad prowadzi tramwaj przestarzały. Praca stanowi ważny element jego życia, nawet kiedy śpi, bezustannie śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu kawałów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana matka Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego usposobienia, Karol w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Tadeusza. Pomimo wielu konfliktów bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Drawsko Pomorskie

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanałach. Ze względu na swoje spokojne i pogodne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w realizacji nie do końca przemyślanych i absurdalnych pomysłów. Jego postać jest kontrastem dla postaci Karola. Tadeusz jest spokojny i chudy. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często je z nimi obiad.

Równie interesującymi postaciami, których charakter i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety nieustannie krytykują absurdalne plany swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne problemy.
Danuta jest kobietą o bardzo mocnym usposobieniu, jest stanowcza i często agresywna w stosunku do swojego męża Tadeusza.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie absurdalne pomysły Karola, jednak często stara się go zatrzymać przed wplątaniem się w kolejne tarapaty. Pomimo swojego opanowanego usposobienia, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej służy, często narzeka na to, że mąż nie pozwala jej podjąć kariery zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Drawsko Pomorskie

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi cytatami i motywami z serii to znakomity pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Cytaty, które się na nich znajdują to na przykład kultowe powiedzenia Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy kultowa cytat Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (z wyjątkiem koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Drawsko Pomorskie

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments